Eesti ettevõtted kliimaväljakutses

  • 2020-12-30T14:27:38

Taimse Teisipäeva Taimetoidu Väljakutse sai alguse 2019. aasta oktoobris ning esimese aasta jooksul on sellest osa võtnud rohkem kui 6000 inimest. Selleks, et pakkuda veel rohkematele võimalust väljakutses osaleda ning pöörata suuremat tähelepanu ka kliima ja toidulaua seostele, korraldasime selle aasta oktoobris kliimaväljakutse, mis purustas kõik eelnevate kuude osalemisrekordid. 

Kuna kliima ja meie maakera tervis on viimasel ajal aina rohkem kõlapinda leidnud, otsustasime ka meie seekord asju suuremalt ajada ning kutsusime ka avaliku elu tegelasi ning rohelise mõtteviisiga ettevõtteid meiega 22-ks päevaks liituma. 

Ettevõtetest liitusid meiega oktoobrikuus Pipedrive, Smaily, Balti Keskkonnafoorum, Comodule ja Cuploop, kelle kogemusest siin artiklis ka lähemalt juttu tuleb. 

Smaily väike meeskond oma 18 inimesega oli ilmselt üks meie kõige entusiastlikumaid liitujaid, sest suuremal või väiksemal määral tegi kaasa terve kollektiiv. Kaks korda nädalas pakuti kõigile taimset lõunat, varuti taimseid piimasid hommikukohvi jaoks ning kolme nädala jooksul said läbi katsetatud paljud pealinna populaarsemad taimetoidukohad. Ettevõtte esindaja sõnul oli väga põnev jälgida, kuidas taimetoidu populaarsus selle aja jooksul tõusis ning murtud sai nii mõnigi müüt. Edasiste sammudena toodi välja taimetoidukoolituse korraldamine jõulude ajal ning kord nädalas taimse lõuna pakkumine kõikidele töötajatele. 

Samamoodi liitus väljakutsega terve Balti Keskkonnafoorumi tegus naiskond, kus loodi lausa eraldi Facebooki grupp üksteise motiveerimiseks ning toidupiltide jagamiseks. Iganädalaselt korraldati tiimis ka küsitlus, et aru saada, kuidas väljakutsega läheb ning kirjutati vastuste põhjal ka artikkel, mis avaldati www.bef.ee lehel. Osalejate sõnul rõõmustas neid enim tõdemus, kui maitsvad ja värvilised olid väljakutse ajal tehtud road ning kui mõnusad retseptid nende postkastidesse kolme nädala jooksul potsatasid. Kogemus andis naiskonna sõnul suurema teadlikkuse liha söömise mõjudest ning edaspidi on paljudel plaanis loomse toidu osakaalu oma menüüs vähendada. 

Comodule, mis laiemale üldsusele võiks olla tuntud oma Tuul tõukeratastega, pakkus samuti oma kontoris võimalust väljakutsega liituda ning saadud tagasiside oli väga positiivne. Palju huvitavat infot said nii need, kelle menüüs taimetoit juba suurt rolli mängib kui ka need, kes varasemalt teemaga väga palju kokku polnud puutunud. Ka pärast väljakutse lõppu on märgata kontoris taimetoidurestoranide suuremat populaarsust. 

Juhul kui sooviksid oma kontoris samalaadse väljakutse korraldada ning oma kolleege taimse toiduga inspireerida, siis võta julgelt ühendust Anna Kaplinaga aadressil anna.kaplina@taimneteisipaev.ee.