Meist

Taimne Teisipäev kutsub üles igal teisipäeval toituma taimselt, vähendama lihatarbimist ja hoolima oma tervisest.

Miks Taimne Teisipäev? Et tervislik taimne toit kuuluks igaühe toidulauale!

Tervise Arengu Instituudi 2014. aasta Eesti rahvastiku toitumise uuringust selgus, et eestlased tarbivad kolm korda rohkem lihatooteid, kui tervisele kasulik oleks. ¹ Samas tarbib vaid 2,2% Eesti elanikest piisavas koguses puu- ja köögivilju. ² Seepärast oleme Taimse Teisipäevaga võtnud südameasjaks tõsta tervisliku taimse toidu tarbimist! Töötame selle nimel, et maitsev ja tervislik taimne toit leiaks koha igaühe – mitte üksnes taimetoitlaste – menüüs. Teaduslikud uuringud annavad põhjust uskuda, et lihatoodete tarbimise vähendamisega kaasneb südame- ja veresoonkonna haiguste, insuldi ja isegi vähi tekke riski vähenemine. ³

Toidupüramiid

Soovituslik toidupüramiid võrdluses tegeliku Eesti elaniku toidulauaga. Allikas: Tervise Arengu Instituut

Lisaks sellele, et liigne lihatarbimine avaldab negatiivset mõju meie tervisele, mõjub see laastavalt ka keskkonnale. 2019. aastal avaldati EAT-Lancet komisjoni raport, mille kallal töötasid 37 juhtivat teadlast eri teadusharudest. Raporti kohaselt tuleks planeedi päästmiseks ja 10 miljardi inimese äratoitmiseks punase liha tarbimist vähenda kaks korda ning samal ajal köögiviljade, puuviljade, kaunviljade ja pähklite söömist kahekordistada.

Me ei usu manitsemisse, moraalilugemisse ega halvustamisse – me usume heasse toitu ja tahame seda Sinuga jagada! Teeme koostööd ettevõtete ja riigiasutustega ning kasvatame inimeste teadlikkust tervisliku toidu teemal. Meil on nii hea meel, et koos liigume süstemaatiliselt suurema taimse toidu osakaalu poole eestlaste toidusedelis!

Taimne Teisipäev:

  • Jagab isuäratavaid retsepte, toiduinfot ja tootesoovitusi, mis aitavad menüüsse rohkem maitsvat taimset toitu lisada.
  • Aitab ka väljas süües teisipäeviti taimset eelistada – meie kodulehe interaktiivselt kaardilt leiad suure hulga kampaaniaga liitunud söögikohti üle Eesti, kus võid kindel olla, et Taimse Teisipäeva puhuks taimseid valikuid leidub!
  • Teeb koostööd Eesti koolidega, et ka koolilastel oleks võimalik teisipäeviti taimset toitu nautida.
  • Korraldab temaatilisi 22 päeva kestvaid taimetoidu väljakutseid, mille vältel osalejad saavad ülimaitsvaid taimseid retsepte ja igakülgset toetust.
  • Korraldab igal aastal Põhjamaade suurimat taimse toidu konverentsi Food Innovation Summit ning samuti ka muid üritusi: töötubasid, ühiskokkamisi, küpsetiste müüke ja muud.
  • Selgitab igal aastal välja Aasta Parima Taimse Toote.
  • Teeb koostööd toidusektori ettevõtetega, pakkudes muuhulgas ka konsultatsiooniteenuseid taimsete toodete väljaarendamise ja turundamise kohta.
  • Ehitab Chefs For Change projekti raames üles tugevat kokkade kogukonda, kes lisavad oma menüüsse taimseid valikuid ja laiendavad oma teadmisi taimsest köögist.

Soovid meie tiimis tegutseda, et taimne toit oleks kõigile kättesaadav ja lihatarbimine langeks? Täida Taimse Teisipäeva vabatahtliku ankeet siin:

Meie tiim

Kristel Külmallik

Kampaaniajuht
+372 5812 0327
kristel.kulmallik@taimneteisipaev.ee

Madli Murumaa

Kooliprogrammi koordinaator
+372 5166090
madli@taimneteisipaev.ee

Kristina Mering

Kampaania algataja ja strateegiajuht
+372 5302 6886
kristina.mering@taimneteisipaev.ee

Estin Engbusk

Kooliprogramm ja vabatahtlike koordineerimine

Carol Suurevälja

Kooliprogramm

Aleksandra Shlykova

Kooliprogramm

Epp Maria Lillipuu

Kooliprogramm ja retseptid

Heleene Hollas

Restoranikampaania ja kooliprogramm

Laura Maria Kull

Restoranikampaania ja kooliprogramm

Tatjana Jakovleva

Kodulehe tõlkija

Hanna-Greta Veersalu

Retseptitiim

Et midagi ei jääks kahe silma vahele!