Taimne Teisipäev Woltis

Populaarne toidutellimise äpp Wolt alustas koostööd Eesti rahvatervise algatusega Taimne Teisipäev. Tänasest alates lisandub Wolti platvormile valik hõrke taimseid eripakkumisi parimatest restoranidest Tallinnas ja Tartus.

Wolti esindaja Taali Lauri sõnul on Wolt tegutsemisaastate jooksul üritanud ennast ja tarbijat harida, kuidas keskkonnasäästlikumalt tarbida: “Kampaania koostöös Taimse Teisipäevaga aitab näidata, et taimetoit ei pea olema midagi keerulist või kauget, vaid midagi, mida võid leida nendest samadest restoranidest, kust oled harjunud toitu tellima,” sõnas Laur. 

Vöner-kebabi burger – Illegaard

Kuigi kampaania nimi Taimne Teisipäev viitab, just kui võiksid inimesed vaid teisipäeviti taimset toitu tarbida, selgitab kampaaniajuht Anna Kaplina, et puu- ja juurviljade söömine on oluline igapäevaselt. “Taimne toit ei kuulu mitte ainult taimetoitlaste, vaid kõigi toidulauale. Tasakaalustatud menüü puhul moodustavadki taimsed energiaallikad suurima osakaalu”. 

Ta lisas, et liha ja lihatooteid, eriti töödeldud kujul, võiks tarbida pigem vähem. “Toitumissoovituste kohaselt pole mõistlik süüa üle ühe-kahe tikutopsi suuruse lihatüki päevas, maksimaalne kogus on nii umbes 100 grammi,” kommenteeris Kaplina. 

Tofu-avokaado don – Solarise Tokumaru

Taimse Teisipäeva pakkumisi saavad koju tellida hetkel vaid Tallinna ja Tartu elanikud. Kampaania kestab Woltis küll kaks nädalat, kuid taimetoidu valik on olemas enamikes Wolti restoranides ja taimset toitu saab koju tellida ka pärast kampaania lõppu. 

Vaata Taimse Teisipäeva eripakkumisi SIIT.

Vege kombo – Naganaga
Taimsed burgerid – Ossu Burger
Vegan gyoza – T1 Tokumaru