Taimne Teisipäev loob aina suuremat muutust

Institutsionaalse muutuse väärtustamine on üks meie organisatsiooni nurgakividest. Nii on meie lihatarbimise vähendamise kampaaniaga Taimne Teisipäev liitunud juba üle 50 restorani. Juba algusest peale on kampaania eesmärgiks olnud aga veelgi suurem ühiskondlik muutus. Meie suureks rõõmuks võimaldab Põhjamaade Ministrite Nõukogult saadud projektitoetus selle ellu viia!

Taimse Teisipäeva institutsionaalse suuna koordinaator Triin Remmelgas kliimaarutelul (paremal).

Tänu toetusele saime palgata täiskohaga institutsionaalse suuna koordinaatori Triin Remmelga. Triin töötab koos oma tiimiga selle nimel, et Taimse Teisipäeva mõju toidusektorile hüppeliselt kasvaks ning lihatarbimine Eestis jõudsalt väheneks. Tulekul on põnevad ajad!

Projekti üheks suurimaks eesmärgiks on viia Taimne Teisipäev koolidesse ja kaitseväkke. Meid ootavad ees tihedad kohtumised avaliku sektori otsustajatega, koolitused koolikokkadele, aga ka kaasahaaravad üritused ja loengud nii kooliõpilastele kui laiemale avalikkusele. Tänaseks oleme juba näiteks rääkinud Taimsest Teisipäevast saalitäiele koolijuhtidele ning tutvustanud Tartu Tarkusepäeval sadadele inimestele nii oma algatust kui ka uuenduslikke taimseid lihaasendajaid. Suurem osa tööst aga seisab veel ees – ootame seda elevusega!

Taimse Teisipäeva ettekanne Saku Gümnaasiumis

Lihatarbimise vähendamine, mille poole Taimne Teisipäev püüdleb, on kasulik mitmel rindel. Eestlaste lihatarbimine on hetkel kaks korda soovituslikust kõrgem, kujutades nii endast tõsist rahvatervise probleemi. Ühtlasi on suuremalt jaolt taimne toidusedel uuringute kohaselt üks tõhusamaid viise kliimamuutustega võitlemiseks ja keskkonna hoidmiseks.

Aitäh, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, et toetate Taimse Teisipäeva arenguhüpet! Tänu teile saame kasvada veelgi paremaks ja professionaalsemaks partneriks avalikule sektorile ja toiduettevõtetele ning vähendada lihatarbimist nii keskkonna kui rahvatervise hüvanguks.